Projekts, kas būtiski atviegloja manu ikdienu, esot garu matu īpašniecei! Ja es būtu zinājusi, ka šāda tipa dvielis ir tik ērts, es jau daudz senāk būtu to uzšuvusi. Izveidoju piegrieztni, kuru piedāvāju lejupielādēšanai bez maksas arī jums!
Šis ir projektiņš, kurš derēs arī iesācējiem. Centīšos būt maksimāli skaidra instrukcijās. Manis izstrādātais variants ir labs tāda garuma matiem, kas mugurpusē stiepjas līdz lāpstiņu apakšmalai. Garākiem matiem varētu vajadzēt vairāk vietas. Tad piegrieztni var attiecīgi pagarināt. Tāpat mani atbaida visi tie dvieļi, kam priekšpusē ir poga, tieši tāpēc izstrādāju variantu ar gumijas cilpiņu aizmugurē. Šādu dvieli uzliek sākot no galvas aizmugures, matus ietinot dvieļa priekšpusē un dvieļa šaurāko priekšgalu nostiprina, izverot caur gumijas cilpiņu. Nostiprināšana ir ātra un ērta.
Šūšanai vajadzēs:
- 40cm frotē audumu
- pieskaņotu diegu (vai diegus overlokam)
- 6-8mm platu plakano gumiju ~5cm.
Lejupielādē piegrieztni un izdrukā to uz visparastākā printera, atzīmējot Actual Size drukas opcijās. Piegrieztne sastāv no piecām A4 formāta lapām , kuras jāsalīmē tā, lai lapu stūros esošās atzīmes sakristu un veidotu kvadrātus. Uz katras lapas ērtākai orientācijai atzīmēts kolonnas un rindas numurs, tieši tāpat kā Excelī. A1 jālīmē blakus B1, savukārt A2 jālīmē zem A1. Nu labi, šī piegrieztne nav tik sarežģīta, lai 5 lapas nevarētu salīmēt kopā :)
Piegrieztnē nav iekļauta šuves tiesa, jo katram šuvējam patīk sava rezervīte un katram sava mašīna un knifiņi. Es šuvu uz overloka, tāpēc pieliku ~7mm šuves tiesu gar augšējo malu. Gar apakšmalu jāpieliek 20mm tiesa apakšmalas aplocīšanai. Piegrieztnē iezīmētā apakšmalas šuve ir 15mm attālumā no apakšmalas. Ja vēlies šaurāku vai platāku atlocīto apakšmalu, attiecīgi jāpieregulē.
Kad piegrieztne gatava, saloki audumu ar labajām pusēm uz iekšpusi. Mans bambusa frotē no Cotton-store.com ir vienāds labajā un kreisajā pusē, tāpēc manā gadījumā pilnīgi vienalga, kā loka audumu. Uz auduma novieto piegrieztni, atzīmē šuves tiesu un piegriež. Ņemot vērā, ka uz frotē grūti kaut ko atzīmēt ar drēbnieka krītu, tāpēc iedur kniepadatas tajās vietās, kas piegrieztnē atzīmētas kā gumijas cilpas iešūšanas vieta.
Kad audums piegriezts, to saliek ar labajām pusēm kopā. Gumijas iešūšanai paredzētajā vietā starp abām auduma detaļām ar kniepadatām piesprauž gumiju, kas izvietota cilpas veidā. Atceries, ka cilpai jāatrodas abu auduma detaļu iekšpusē, šobrīd neredzamai. Abas detaļas sašuj gar garāko, liekto malu kopā. Malu apstrādā ar overloku vai zigzag šuvi. Tāpat apstrādā apakšmalu.
Izgriež dvieli uz labo pusi, atloka apakšmalu 20mm platumā, nogludina un sasprauž ar kniepadatām. 15mm attālumā no apakšmalas nošuj taisno dūrienu.
Dvielis gatavs! :)
Es savam dvielim apakšmalā iešuvu aizmugures daļā atlocītās apakšmalas veidotajā tunelī tādu pašu 6mm platu gumiju, apmēram 15cm uz katru pusi no augšmalas šuves. Cik esmu redzējusi tiem dvieļiem, ko pārdod šuvēji, šāda gumija nav. Taču tas ir ļoti ērti, jo īpaši gariem un smagiem matiem (kā manējie), papildus stingrība dvielim, tajā pat laikā nenospiežot galvu.
Lai iestrādātu gumiju apakšmalā, vajag apmēram 10-15cm garu gumijas gabalu (atkarībā no tā, cik tā stingra vai elastīga). Kad apakšmala apstrādāta ar overloku vai zigzag šuvi, nomēra 15cm uz katru pusi no galvenās šuves, piesprauž gumiju auduma kreisajā pusē apmēram 5mm attālumā no apakšmalas un abus galus nostiprina, piešujot ar šujmašīnu (der gan zigzag šuve ar īsu dūrienu, gan turp-atpakaļ nošūts taisnais dūriens, ka tik gumija turas vietā). Tad atloka apakšmalu, kā jau aprakstīts augstāk un šujot taisno dūrienu gar apakšmalu, uzmanās, lai nepiešūtu pašu gumiju ar to. Te lieti noder atspraušana ar kniepadatām.