Kā rādās, mums ir mājiņas katram bērnam, kuras lieto viņi visi. Kad Eduards bija mazs, uzbūvējām viņam Bērnu mājiņa kokā. Agnese pagājušajā gadā tika pie kopīgi būvētas mājas Barbijām (par to raksts nākamnedēļ). Tad nu mazā Elizabete tika pie savas mājiņas, kurā viņa pavada guļamlaiku.
Tā kā ar Elizabeti esmu iecerējusi maksimāli pielietot Marijas Montesori izstrādāto pedagoģiju, tad bija loģiski, ka arī gulta ir uz grīdas novietots matracis, kurā viņa var pati ierāpties un izrāpties, kad vien vēlēsies. Bet es jau nebūšu es, ja kaut ko vienkāršu nesarežģīšu un kaut ko neuzbūvēšu :) Tā nu tapa šī uzlabotā Montesori gulta.
Viss sākās ar rasējumu. Biju noskatījusi idejas Pinterestā, pielāgoju tās jau iepriekš iegādātajam matracītim UNDERLIG no IKEA un ķēros pie darba. Labprāt dalos ar rasējumu, no tā vieglāk saprast gan konstrukciju, gan iespējams pielāgot savām vajadzībām. Rasējums tapis Google Sketch-Up bezmaksas versijā, tā ka to var lejupielādēt (spied uz faila ikonas zemāk) un apskatīt, kā arī rediģēt https://app.sketchup.com/app
Matrača izmērs ir 700x1600mm, bet pašas gultiņas augstums līdz augšējai brusai - ~1200mm. Gultiņmājas būvniecībai izmantoju brusas 45x45mm. Gribēju sev uzdevumu sarežģīt vēl vairāk un vietās, kur jāsastiprina kopā 3 brusas, izveidoju īpašu savienojumu, lai šīs trīs brusas varētu saskrūvēt kopā ar vienu skrūvi. Jāsaka, ka čakars tas bija liels, jo ne visu varēja izzāģēt ar figūrzāģi sarežģītības dēļ, bet manuprāt bija tā vērts. Protams, šo visu var atvieglot un vienkārši saskrūvēt to pašu savienojumu ar 2 skrūvēm. Tad nu ar maniem sarežģītajiem savienojumiem šīs mājiņas būvniecībā izmantotas vien 14 skrūves ar iegremdējamām galvām, garumā ~80mm, diametru neatceros. Protams, šādiem stiprinājumiem pirms tam vajag arī izurbt skrūvju vietās caurumus, lai nenolaiž greizi un nesabojā veselas trīs detaļas. Sastiprināšanā ērtāk, ja ir kāds palīgs, bet tikt galā var arī viens pats :) Mājiņa nokrāsota ar akrila bāzes krāsu, kura stiprināta ar poliuretānu, noklāj vienmērīgi, nožūst ātri, nesmird (svarīgi bērnu mēbelēm).
Aizkari ir vienkārši pārlikti, nekā nav piestiprināti pie mājiņas. Vienkāršs aizkaru audums platumā pārgriezts uz pusēm, garums šķiet 4m, maliņas apšūtas, lai neirst. Savukārt aizkaru lente ir dubultā pārlocīts lina audums, sašūts un ar karsto līmi pielīmēts pie brusas, lai neslīdētu uz leju. Tā aizdarās ar spiedpogu.
Lampiņu virtene Elizabetei patīk visvairāk, uz tās lampiņām viņa vakarā skatās un iemieg. Arī tā ir vienkārša IKEA lampiņu virtene, kurai uzliktas virsū paštaisītas tambordiegu bumbiņas. To pagatavošanai izmantoti mazie ūdens kauju baloniņi, piepūsti līdz vēlamajam izmēram un sasieti tā, lai forma būtu maksimāli apaļa. Tad satin balonam apkārt tambordiegu un beigās izviļā bumbiņas PVA līmes un ūdens maisījumā (attiecībā 1:3), atļauj sakalst un balonu pārplēš. Balona ļipiņas vieta ir perfekts izmērs lampiņas ievietošanai. Par lampiņu virteni vēl jāpiemin, ka būtu neērti to visu laiku slēguļot, iespraužot kontaktdakšu kontaktligzdā, tāpēc izmantoju vēl vienu IKEA fīču - TRADFRI rozetes komplektu, kad viss, kas iesprausts šajā rozetē ir ieslēdzams ar pulti - ļoti ērti man pašlaik un būs drošāk, kad viņa pati gribēs ieslēgt un izslēgt lampiņas.
Dekoratīvos spilvenus var nopirkt gan gatavus, gan nopirkt tikai iekšējo spilvenu (IKEA INNER) un uzšūt spilvendrānas vēlamajās krāsās.
Gribi uztaisīt sev, bet nesaproti kā? Jautā! :)