Vislabāko svētku noskaņu mājās var izveidot ar pašgatavotiem eglīšu rotājumiem. Lūk, viena ideja, kā vienkāršu bumbu pārvērst par mājai pieskaņotu eglītes rotu. 

No materiāliem vajadzēs:

  • papīra vai putuplasta bumbas
  • auklu vai dziju tamborēšanai
  • zelta krāsu (putuplasta bumbu gadījumā nedrīkst izmantot akrila bāzes krāsu, nepieciešama alkīda emaljas krāsa, pretējā gadījumā putuplasts izkusīs, līdz ko saskarsies ar krāsu)

No palīgmateriāliem vajadzēs:

  • tamboradatu
  • plēvi, kartonu vai avīzes paklāšanai apakšā
  • 3 garas naglas vai kādus kociņus bumbu krāsošanai

Darba gaita:

1Noklāj uz grīdas avīzi vai plēvi. Katrai bumbai jau iestrādātajā caurumā (vismaz man tādas parasti ir) iespraud kociņu un, turot bumbu aiz kociņa, ar areosola krāsu nopūt to zeltainu. 

 

2Tamborēšanas sākums- uzmet 2 gaisa cilpas. Otrajā gaisa cilpā no adatas ietamborē 8 īsos stabiņus. Galā savienojuma stabiņš. 

 

3Tamborēšanas otrā rinda - pacēlumam 2 gaisa cilpas, tad vēl 2 gaisa cilpas un garais stabiņš ar vienu apmetumu nākamajā pirmās rindas cilpiņā. Tad atkal 2 gaisa cilpas un garais stabiņš ar vienu apmetumu nākamajā cilpiņā. Šādi tamborē visu otro rindiņu beigās savienojuma stabiņš rindas nobeigšanai. 

4Tamborēšana tālāk līdz vidum - trešajā rindā tamborē 3 gaisa cilpiņas starp garajiem stabiņiem, ceturtajā rindā 4 gaisa cilpas starp stabiņiem. 

 

5 Kad esi nonākusi līdz pusei, liec tamborējumu uz bumbas un stingri nostiep, tad tamborē visu pretējā secībā, sākot ar rindiņu ar 4 gaisa cilpām starp garajiem stabiņiem, tad 3, tad 2... pirmspēdējā rindiņa sastāv no īsajiem stabiņiem katrā iepriekšējās rindas garajā stabiņā. Pēdējā rindiņā tamborē savienojuma stabiņus visos iepriekšējās rindas īsajos stabiņos. 

6Nenogriez pavedienu! Tamborē 35 gaisa cilpiņas un galu nostiprini šīs garās virtenes sākumpunktā, izveidojot cilpiņu pakarināšanai. 

 

P.S. ar izmēru vari variēt gaisa cilpu skaitā starp garajiem stabiņiem. Man bija ~5cm bumbiņa un samērā tieva dzija. Lielākai bumbai nāksies paturpināt ar varbūt 5 gaisa cilpām. Šādu lodziņu rakstu ir viegli pieskaņot dažādiem dzijas un bumbiņu izmēriem.

 

Lai izdodas un patīk! 

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt