Pieslēgties
Svētdiena, Aprīlis 26, 2015

Aktuāli

Tamborētas zeķes bērnam

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Arī manam mazajam rakarim lielajiem mīnusiem nepieciešamas vilnas zeķītes. Tās gan pašlaik tiek itin labi izmantotas, lai slidinātos pa parketu mājās, bet gan jau noderēs arī paredzētajam mērķim, cerams, vēl šoziem. Bērnu zeķes es noteikti nekad vairs neadīšu, jo tamborēšana aizņēma dažas stundas. Abas zeķītes tapa pa pusdienu, tik vienkārši un ātri tas bija. 

Vajadzēs

100g smalkas vilnas zeķu dzijas ar poliamīdu (lai tik ātri nenodilst) un atbilstošu tamboradatu (man bija 2.5mm)

Darba gaita:

1Sāku tāpat kā savām zeķēm ar valnīti. Šoreiz 20 stabiņi reiz 40 rindiņas. (kājas izmērs ir 24.) Adatu dūru katra stabiņa aizmugurējā cilpiņā, lai izveidots rievots tamborējums. Un izmantoju tikai īsos stabiņus. Kad tas gatavs, satamborēju pirmo un pēdējo rindiņu kopā ar savienojuma stabiņiem, lai izveidotos tunelis. 

2Tālāk aptamborēju apkārt tuneļa malai, lai turpinātu tamborēt zeķi līdz papēdim. Kopā jāsanāk precīzi tikpat stabiņiem, cik rindiņu bija pirmajā tamborējumā. Man - 40 stabiņi. Tā apkārt uz riņķi vien bez jebkādiem pacēlumiem un citiem sarežģījumiem tamborēju vēl 5 rindiņas, veidojot zeķes stulma daļu līdz papēdim.

 3Papēdis. Lai tuneļa savienojums atrastos tieši pa vidu aizmugurē kājai, tad darīju sekojoši. Papēža tamborēšanu veic ar pusi no kopējā stabiņu skaita, tātad 20 manā gadījumā. Lai šuve būtu pa vidu, jo tas ir mans rindiņas sākumpunkts, vispirms tamborēju 10 stabiņus tamborēšanas virzienā, tad apgriezu tamborējumu, gaisa cilpa pacēlumam un tamborēju 20 stabiņus pretējā virzienā. Tie būs mani 20 stabiņi, kas veido papēdi. Rindas galā atkal apgriež otrādi, gaisa cilpa pacēlumam un aiziet atpakaļ. Šādi tamborē 5 rindiņas jeb 4 daļu no kopējā papēža stabiņu skaita. Sāk noraukt papēdi. Katras rindiņas sākumā un beigās satamborē divus stabiņus. Tā turpina, līdz paliek 2 stabiņi. 

4Pāreja no papēža uz pēdas daļu. Tālāk pārliecinās, ka tamborēšana notiek pareizajā tamborēšanas virzienā, kāds tas bija pirms papēža sākšanas. Ja tā nav, tad uztamborē lieku papēža rindiņu. Tālāk tamborē pirmo pēdas rindiņu, aptamborējot apkāt papēža malai, tad pa stulma priekšpusi, tad atkal pa papēža otru malu, līdz sasniegts rindiņas sākumpunkts. stabiņu skaits ir 20 (palikušie stulma stabiņi) plus papēža rindiņu skaits reiz 2 plus 2 palikušie papēža pēdējās rindiņas stabiņi. Es ceru, ka doma ir skaidra :) Vēl viens triks - vietā, kur papēdis pievienojas stulmam veidojas nesmuks ķīlis. Šajā vietā satamborē divus valdziņus, vienu no papēža puses, otru no stulma daļas, lai nolīdzinātu aso ķīli. Šo satamborēšanu veic tikai pirmajā rindiņā, ko aptamborē apkārt papēdim. Tik mazai zeķītei nav nepieciešama papildu satamborēšana nākamajās rindiņās. 

5Pēdas daļa. Nav vienkāršākas daļas par šo. Tamborē uz riņķi vien savus 46 stabiņus (vismaz man tā sanāca), kamēr sasniegts vēlamais zeķes garums.

 

6Noraukšana. Sadalīju esošo stabiņu skaitu uz 4 un nākamajās padsmit rindiņās satamborēju pa diviem stabiņiem kopā 4 vietās vienas rindiņas ietvaros, kamēr palika pēdēji 4 stabiņi un varēja griezt nost pavedienu un izvilkt to caur pēdējo cilpiņu. 

Lai siltas kājas mūsu mazajiem! :)

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt

Seko mums
Mammu māksla @ Draugiem.lv
Mammu māksla @ Facebook
@MammuMaksla
Mammu māksla @ Pininterest